Clarion - Zaujímavosti

Clarion je mimo tento svet – prvé automobilové A/V prvky idú do vesmíru

7 palcová DVD multimediálna stanica VRX935VD a DVD měnič pre 6 diskov VCZ625 (modely predávané v USA) spoločnosti Clarion boli vybrané, aby poskytli zábavu pre členov posádky a vedcov z mnohých krajín pracujúcich na Medzinárodnej kozmickej stanici (ISS). Je to prvýkrát, čo boli automobilové A/V prvky použité na ISS.


 

Medzinárodná kozmická stanica je veľký spoločný projekt, uskutočňovaný spoločne so Spojenými štátmi, Ruskom, Japonskom, Kanadou a niektorými Európskymi krajinami. Je priebežne obsadený obmeňovanou dvojčlennou alebo trojčlennou posádkou od novembra roku 2000. Aby bolo posádke poskytnuté prostredie, ktoré pripomína podmienky na Zemi, NASA prišla s plánom nainštalovať pre uvoľnenie DVD prehrávač. Boli skúmané rôzne možnosti, ale skutočnosť, že batérie na ISS poskytujú rovnaké napätie aké majú automobilové systémy s napájaním 12 V, viedla k rozhodnutiu použiť zariadenie pôvodne navrhnuté pre použitie v aute. Po prísnych testoch mnohých výrobkov od veľkých výrobcov z celého sveta bola vybraná multimediálna stanica VRX935VD (nahradená budúcim modelom) a DVD menič pre 6 diskov VCZ625 aby poskytli prehrávacie možnosti pre viac formátov, vrátane DVD, CD, CD-R/RW a MP3. V tomto rozhodovaní hrala rolu vyhlásená spoľahlivosť automobilových prehrávačov firmy Clarion.

VRX935VD a VCZ625 v sebe zahŕňajú pokročilé technológie pre použitie v autách, které boli vyvinuté spoločnosťou Clarion a ktoré boli pozmenené a integrované pre účelovú jednotku pre použitie na ISS. V súčasnej dobe tieto jednotky čakajú na vypustenie v komplexe Hviezdneho mestečka Ruskej vesmírnej agentúry (RSA). Na ISS budú tieto jednotky inštalované v blízkosti obytnej části posádky.